Úterý 16. srpna 2022, svátek má Jáchym
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 16. srpna 2022 Jáchym

Islámský teror a politická korektnost

13. 11. 2009 13:30:47
V návaznosti na vraždu 13 a zranění 38 vojaků ve Fort Hood 5. listopadu se mediální analytici, politici a různí další experti předháněli v prezentování pachatele činu majora Nidala Malika Hasana jako oběti. Tímto ale posloužili, ať už vědomě nebo ne, obhájcům radikálního islámu. Od CNN přes New York Times, NPR až po Washington Post, byly vraždy prezentovány jako důsledek rasismu. Byly připsány strachu z nasazení v Afganistánu a obtěžování od ostatních vojáků. Citována byla Hasanova nepřizpůsobivost, pocit, že nikam nepatří, před-traumatická stresová porucha a různé osobní a psychické problémy. Všechna tato vysvětlení jsou variace na to, co jsem nazval klam základní příčiny (Root cause fallacy), který se vyskytuje znovu a znovu již od teroristických útoků 11. září 2001. Klam základní příčiny se užívá k tomu, aby odvedl pozornost od islámu, nebo spíš opravedlnil islám, který, jak nám je předkládáno, není nikdy příčinou násilností.

Podle tohoto pohledu nesmíme nikdy vinit světová náboženství z toho, když se jejich stoupenci uchylí k síle. Musíme prý hledat hlouběji: skutečnou příčinou je chudoba, americká zahraniční politika, arabsko-izraelský konflikt, zapádní kolonialismus a vykořištování, manželské problémy jednotlivců, a tak dále. Současné psychologické intererpretace v případě Hasana jsou jen nejnovějším příkladem klamu základní příčiny v akci.

The Australian píše, že myšlení majora Hasana zůstává tajemstvím, přítom jeho úmysly Džihadu jsou jasně viditelné pro každého, kdo není oslepen politickou korektností. Podle CNN (7. listopadu), ráno v den střelby Hasan rozdával kopie Koránu svým sousedům. Podle Associated Press (6. listopadu), vojáci oznámili, že Hasan křičel "Allahu Akbar" - bojový pokřik všech džihadistů - před tím, než vystřílel přes 100 nábojů ze dvou pistolí na místě, kde bylo nastoupených asi 300 neozbrojených vojáků kvůli očkování a očním testům. NPR informovala, že Hasanovi byl udělen podmíněný trest hned na počátku svého postgraduálního studia na Uniformed Service University of the Health Sciences v Bethesdě za snahu obracet na víru svoje pacienty a kolegy. Agentura AP dodává (11. listopadu), že podle spolužáků, kteří studovali s Hasanem v postgraduálním programu, dělal Hasan prezentace, které ospravedľňovaly sebevražedné atentáty, chrlily proti-americkou propagandu a označovaly válku proti terorismu jako "válku proti islámu". Spolužák Val Finnel a další student si stěžovali, šokování tím, že někomu s tímto typem "odporné ideologie" by mohlo být dovoleno nosit důstojnickou uniformu. Ale co je důležitější, je že nikdo nepodal oficiální stížnost na Hasanony názory a komentáře ze strachu, aby nevyzněla diskriminačně - jinými slovy kvůli politické korektnosti. Podle The Telegraph (6. listopadu), kolegové z armády prohlásili, že major Hasan odsoudil americkou zahraniční politiku, tvrdil, že muslimové mají právo povstat a zaútočit na Američany, že měl radost, když byl v červnu zabit americký voják v útoku na náborové vojenské centrum v Arkansasu a že prohlásil, že by se lidé měli opásat vybušninami a jít na Times Square. (...)

Naštěstí ne ve všech médiích byli zaslepení politickou korektností. Zde je Ralph Peters z New York Post (6. listopadu): "Ve čtvrtek odpoledne, radikální muslimský americký armádní důstojník křičící: "Allahu Akbar!" spáchal nejhorší teroristický útok na americké půdě od 11. září. A nikdo to nechce označit za teroristický čin ani spojovat jej s islámem. Jací to jsme zbabělci! Politická korektnost zabila tyto patriotistické vojáky ve Fort Hoodu, stejně jako je zabil islámský ozbrojenec. A sdělovácí prostředky s tím zacházejí jak s obyčejnou krádeží v obchodě. Tohle byl teroristický čin. Když extrémista naplánuje a provede vražedné spiknutí proti naším neozbrojeným vojákům, na protest proti naší snaze potírat islámské fanatiky, je to teroristický čin. Tečka."

Objevily se obavy o možné vlně odporu proti všem americkým muslimům. Dokonce i po útocích z 11. září se svými 2976 obětmi, se Američané chovali s příkladnou zdrženlivostí. Chovali se civilizovaně tváří v tvář barbarství.

Je na čase opustit omlouvání a politickou korektnost. Ne všichni muslimové jsou teroristé. Ne všichni muslimové jsou zapletení do otřesných událostí z 11. září 2001 - nebo z 5. listopadu 2009. Nicméně předstírat, že islám nemá nic společného s 11. zářím nebo Fort Hood je vědomé ignorování zjevného. Vynechat islám z rovnice znamená navždy dezinterpretovat idálosti. Bez islámu není možné porozumět barbarství Talibanu, postavení žen a ne-muslimů v islamských zemích, nebo vraždy majora Hasana.

Jsme konenckonců konfrontováni s islámskými teroristy a musíme brát ono "islámskými" vážně. Lidé na západě obecně a zejména Američané již zřejmě nejsou schopni pochopit vášnivné náboženské přesvědčeníe islamských teroristů. Je to vášnivé přesvědčení namířené proti západu a ne-muslimům obecně, co je pohání. Jsou to opravdu a doslova "Bohem-intoxikovaní fanatici". Pokud toto nevezmeme na vědomí, nemůžeme je chápat.

Džihad je náboženská válka proti nevěřícím, ve jménu Mohameda. Jedná se o náboženskou povinnost, ustanovenou v Koránu a v tradici jako nařízení od Boha, určené speciálně pro prosazování islámu a "odpuzování zla" od muslimů. Takto je pojem džihád popsán ve zdroji ne menším než Dictionary of Islam, takže bychom neměli předstírat překvapení, když islámští teroristé vidí pojem džihád právě takhle.

V důsledku masakru ve Fort Hoodu, americké ozbrojené síly, FBI, CIA, Úřad pro národní bezpečnost a další proti-teroristické instituce čelí některým obtížným rozhodnutím ohledně zaměstnávaní muslimů ve svých službách. (...)

Když muslimští vojáci nebo agenti mají pocit, že jejich primární příslušnost náleží islámu, nikoli Spojeným státům, je bezpečné ponechat je nadále ve službě? Jedná se o obtížnou otázku, které ale budeme muset čelit a nemůžeme ji vyřešit správně, když budeme předstírat, že islám sám o sobě není předmětem debaty.

* Tento článek je můj překlad textu od Ibn Warraqa Denying Reality, or the Heavy Cost of Political Correctness, jehož originál v plném znění naleznete zde. Ibn Warraq je přední kritik islámu a autor pěti knih, včetně v Česku vydané knihy Proč nejsem muslim. Za případné chyby v překladu se omlouvám.

Autor: Roman Polach | pátek 13.11.2009 13:30 | karma článku: 30.21 | přečteno: 2085x

Další články blogera

Roman Polach

Ne, válka na Ukrajině opravdu není boj dobra se zlem

"Válka na Ukrajině je čistým střetem dobra a zla, nejsou tam žádná „ale”, takže nejde zpochybňovat naši pomoc Ukrajině a uprchlíkům," tvrdí šefredaktor týdeníku Respekt. Podobné teze lze najít i ve vyjádřeních naší vladních stran.

19.4.2022 v 9:05 | Karma článku: 44.74 | Přečteno: 3749 | Diskuse

Roman Polach

Protilátky po covidu jsou účinné přinejmenším stejně jako očkování

V dubnu zaplavily světové noviny zprávy o tom, jak mutace delta ohrožuje Indii - nestíhají prý pohřbívat mrtvé. Málokdo už ale informoval o tom, co se v této zemi se zaostalým zdravotnictvím a nízkou proočkovaností stalo potom.

2.8.2021 v 9:22 | Karma článku: 31.42 | Přečteno: 1693 | Diskuse

Roman Polach

Odpůrci strategie kolektivní imunity připomínají sektu

Ruku na srdce. Tahle epidemie mohla být už dávno za námi, kdybychom si nehráli na "poručíme větru, dešti" a nesnažili se zabránit šíření koronaviru za každou cenu.

20.11.2020 v 9:05 | Karma článku: 26.48 | Přečteno: 1169 | Diskuse

Roman Polach

Na dovolené v epicentru pandemie

"Řady rakví a žádné důstojné loučení. Italské Bergamo nestíhá pohřbívat mrtvé, pomáhá armáda." Podobné titulky zaplnily v březnu světové noviny.

24.7.2020 v 10:05 | Karma článku: 29.73 | Přečteno: 1720 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Petr Šindelář

Co všechno mohli ve Sněmovně dokázat odmítači očkování?

Pokud by se na zklidnění roztrpčených občanů se způsobem vládnutí Andreje Babiše do Sněmovny loni dostali? Kdo doufá, že mohli lidem povinně nařídit, aby se večer povinně dívali na TV zprávy, doma svítili LEDkami a hlavně, aby...

16.8.2022 v 9:52 | Karma článku: 7.83 | Přečteno: 151 | Diskuse

Tomáš Vodvářka

Manželské toccaty a fugy - Moje druhé / a poslední / taneční

"Přihlásila jsem nás do tanečních hodin pro starší páry" sdělila mi odpůrkyně hlasem, v němž jsem marně hledal náznak fóru. Bohužel to myslela vážně.

16.8.2022 v 8:25 | Karma článku: 11.10 | Přečteno: 165 | Diskuse

Josef Nožička

Rudé právo blogera Jaroslava Kvapila

Co se týká politické uvědomělosti a jednostrannosti píšících redaktorů, tak mi z dnešních médií předlistopadové Rudé právo opravdu nejvíc připomíná internetový deník Forum 24.

16.8.2022 v 8:10 | Karma článku: 28.80 | Přečteno: 498 | Diskuse

Ivana Kotoučková

Překonání sebe sama

"Dnes se cítím naprosto úžasně.", říkám si po své ranní návštěvě transfúzního oddělení. V zápětí si uvědomím, že úžasně se cítím pokaždé, když začnu den darováním krve. Čím to je?

16.8.2022 v 6:00 | Karma článku: 8.27 | Přečteno: 125 | Diskuse

Otto Kamm

Co s covidem

Vypadá to tak, že se budeme moct trochu si odpočinout od té potvory, prý do půli listopadu. Řekl to ministr zdravotnictví.

16.8.2022 v 0:46 | Karma článku: 18.89 | Přečteno: 355 | Diskuse
Počet článků 74 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 4390

Skeptik a popularizátor vědy. Publikoval jsem články pro tištěná i internetová média jako vtm.cz, Respekt, 100+1, Svět na dlani a další..

Najdete na iDNES.cz